A r c h i d i e c e z j a   P o z n a ń s k a
image1 image2 image3

Caritas

Regulamin Parafialnego Zespołu Caritas

Od 1998 roku działają w Archidiecezji Poznańskiej Parafialne Zespoły Caritas zadaniem których jest działalność charytatywna , jako istotna część apostolstwa Kościoła. Celem zespołu jest niesienie pomocy osobom będącym w potrzebie, zwłaszcza na terenie parafii.

Zespół obejmuje swoim działaniem:

 • Osoby starsze, chore ,niepełnosprawne,
 • Rodziny wielodzietne żyjące w ubóstwie,
 • Osoby ubogie,
 • Matki samotnie wychowujące dzieci,
 • Osoby uzależnione,
 • Osoby samotne potrzebujące opieki.

Parafialny Zespół Caritas w Michorzewie:

 1. Ks. Piotr Lidwin – przewodniczący
 2. Kamila Kostaniak - sekretarz
 3. Lidia Kałek – skarbnik
 4. Zofia Kaczmarek – członek
 5. Renata Kaźmierczak - członek
 6. Izabela Konieczka - członek
 7. Anna Kropaczewska–Ceyba – członek

Przeprowadzone akcje

 1. Pierwszą akcją, która udało się zrealizować było przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych (Boże Narodzenie i Wielkanoc). Przygotowano 10 paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin w parafii.
 2. „Tornister Pełen Uśmiechu” - w okresie wakacji letnich otrzymaliśmy 10 pustych plecaków szkolnych z Centrali Caritas w Poznaniu. Naszym zadanie było wypełnienie go niezbędnymi przyborami szkolnymi. Wypełnione plecaki w ilości 13 sztuk przekazane zostały dzieciom z rodzin wielodzietnych, dla których skompletowanie wyprawki szkolnej jest dużym obciążeniem finansowym. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci i wzruszenie dorosłych.
 3. „Dzień Chorych” - Kościół ustami papieża Franciszka wzywa do okazywania wzajemnej miłości i czułości ludziom chorym, samotnym i niepełnosprawnym.
 4. „Mamy nadzieję, że i Ty znajdziesz się w gronie tych, którzy dzielą się miłością miłosierną z potrzebującymi”.
 5. Pomoc dla Ukrainy.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom Parafialny Zespół Caritas w Michorzewie składa serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Paczki dla rodzin wielodzietnych

 15 grudnia 2013 r. Parafialna Grupa Caritas przeprowadziła zbiórkę do puszek na przygotowanie paczek dla rodzin wielodzietnych naszej parafii.

Zebrano 1187,70 zł. 12 paczek żywnościowych otrzymały rodziny przed świętami Bożego Narodzenia.

Dodatkowo przygotowano 45 upominków dla chorych, które wręczył im ks. Proboszcz przy okazji odwiedzin chorych z Komunią Św. Trafiły również do parafialnego Caritasu 2 „tytki charytatywne” z produktami żywnościowymi.

Ofiarodawcy wezmą udział w losowaniu dwuosobowej pielgrzymki do Rzymu z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

„Pomóż nam pomagać! Zostań Dobroczyńcą Caritas!”

Wszystkim ofiarodawcom Parafialny Zespół Caritas w Michorzewie składa serdeczne podziękowania.

"Pomoc dla Filipin"

W niedzielę 17 listopada 2013 r. na wezwanie Caritas w całej Polsce przeprowadzono kwestę do puszek dla ludzi dotkniętych skutkami huraganu na Filipinach. W naszej parafii również odbyła się taka zbiórka.Zebrano 1331,61 złotychPowyższą kwotę przekazano do Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

"Dzień Chorych"

Kościół ustami papieża Franciszka wzywa do okazywania wzajemnej miłości i czułości ludziom chorym, samotnym i niepełnosprawnym.

Parafialny Zespół Caritas zorganizował w niedzielę 22 września 2013 r. „Dzień Chorych”. Ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich chorych na uroczysta Mszę Św. o godz.15.00, po której udzielił zebranym Sakramentu Chorych.

Po Mszy Św. wszyscy obecni zostali zaproszeni do salki wiejskiej W Michorzewie na spotkanie przy kawie i cieście. Sala wypełniona została po brzegi. W miłej i sympatycznej atmosferze minęło niedzielne popołudnie. Panie z Caritasu przygotowały dla każdego niespodzianki oraz odwiedziły chorych w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Michorzewie.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrej woli za wsparcie materialne i finansowe, bez którego realizacja dotychczasowych działań byłaby niemożliwa.

2023  Parafia pw. NMPiWS w Michorzewie - Archidiecezja Pozna__ska  globbers joomla templates